Makrokalkulaator

 

Makrotoitained, mis hõlmavad peamisi toitainete kategooriaid, mida me sööme, toidavad meie keha ning toetavad keha olulisi funktsioone ja struktuure. Paljud toitumisviisid rõhutavad konkreetsete makrotoitainete tarbimise taseme kohandamist erinevate terviseeesmärkide saavutamiseks, nagu kaalujälgimine, lihaste kasvatamine ja muud eesmärgid.

Igapäevase makrotoitainete tarbimise jälgimine võib olla väärtuslik meetod dieedi järgimise jälgimiseks, kui järgite kindlat dieeti, toitumisrežiimi või elustiili, samuti tasakaalustatud ja paindlikke toitumisharjumusi.

See tööriist pakub kohandatud valikut kaloreid ja makrotoitaineid, mida võite normaaltingimuste korral vajada.

Makrokalkulaator

 

Makrotoitained, mida sageli lühendatakse makrodeks, on olulised toitained, mida tarbime suurtes kogustes, et varustada keha energiaga ja toetada erinevaid funktsioone. Nende hulka kuuluvad:

  • Valgud: koosnevad aminohapetest, mis on kudede, ensüümide ja hormoonide ehitamiseks ja parandamiseks üliolulised. Allikate hulka kuuluvad liha, piimatooted, oad, pähklid ja seemned.
  • Süsivesikud: klassifitseeritud suhkruteks, tärklisteks või kiududeks, pakuvad süsivesikud kergesti kättesaadavat energiat. Püüdke eelistada keerulisi süsivesikuid, nagu puuviljad, köögiviljad ja täisteratooted, mitte töödeldud toitudes leiduvaid lihtsaid süsivesikuid.
  • Rasvad: kõik rasvad ei ole võrdsed. Kuigi küllastunud ja transrasvhappeid tuleks piirata, on tervislikud rasvad, nagu monoküllastumata, polüküllastumata ja oomega-3 rasvhapped olulised rakkude funktsioneerimiseks, hormoonide tootmiseks ja toitainete imendumiseks. Allikateks on rasvane kala, avokaadod, pähklid ja oliiviõli.

Mikrotoitained on seevastu vitamiinid ja mineraalid, mida on vaja väiksemates kogustes, kuid need on optimaalse tervise jaoks sama olulised.

Tasakaal on võtmetähtsusega. Tarbige kõiki makrotoitaineid sobivas vahekorras vastavalt teie individuaalsetele vajadustele ja eesmärkidele. Kvaliteet loeb. Tasakaalustatud ja toitva dieedi saavutamiseks valige töödeldud toidu asemel töötlemata toite. Isikupärastatud juhiste saamiseks pidage nõu tervishoiutöötaja või registreeritud dieediarstiga.

Visited 63 times, 1 visit(s) today